کلین کوکلین کو

شستشوی فرش

شستشو و نظافت فرش از اهميت ويژه اي برخوردار است و رعايت اصول و قواعد خاص آن سبب خواهد شد تا فرش دستبافت كيفيت اوليه خود را از دست ندهد و حتي الامكان خصوصيات ظاهري و ساختماني خود را حفظ كند.

مراحل شستشو فرش در کارخانه قالیشویی و مبل شویی عباس کریمی :

1-در كارخانه، ابتدا فرش توسط كارشناسان مجرب بررسی شده و در صورت تأیید وارد مرحله شستشو می شود .در صورت عدم تائید كارشناس و وجود عیوب در سطح فرش، عیوب و هزینه های اصلاح آن به اطلاع مشتری خواهد رسید و طبق تصمیم مشتری مبنی بر اصلاح و رفع آسیب دیدگی قبل از شور و یا ارجاع فرش معیوب بدون شور، عمل خواهد شد .

2- به دلیل وجود خاك وگرد غبار و ذرات جامد داخل فرش و در مغز آن، فرش داخل خاك گیر مكانیكی قرار گرفته تا با چرخش دورانی، متن قالی از خاك به صورت کامل تهی گردد.

3- رنگهای فرش از لحاظ پایداری و ثبات تست می شوند و در صورت نیاز هر فرش با مواد شوینده جداگانه ای طبق تناسب با ماهیت فرش شستشو خواهد شد و برای از بین بردن لكه های غیر پایدار و چربی های رونده ، فرش با یك ماده شوینده، ملایم شسته می شود.

4- همزمان ریشه ها به آرامی شستشو می شوند.

5- در مرحله پایانی آب با فشار به روی فرش پاشیده و به كمك پاروهای مخصوص و جریان شدید آب، مواد شوینده باقی مانده را از لا به لای پرزها، الیاف و مغز فرش بصورت كامل خارج نموده، این عمل از زوایای گوناگون چندین بار تكرار تا فرش تهی از مواد شوینده شود.

6- با جاری شدن آب روان فرش را كر اسلامی داده و تطهیر کامل با موازین شرعی انجام خواهد شد (آبكشی از پشت و روی فرش الزامی است.

7-در مرحله آبگیری از دستگاه های آبگیری مكانیكی یا غلطكی استفاده می شود تا به كمك آن 80تا 90 درصد آب قالی گرفته و فرش برای مرحله بعدآماده گردد.

8-در این مرحله فرش جهت كنترل و بازرسی به دست ناظر كیفی سپرده می شود، پس از تائید به محوطه حیاط كارخانه حمل و با پهن شدن آن زیرتابش نورخورشید ، ضمن خشك شدن تدریجی، نور آفتاب به میان الیاف آن نفوذ كرده و باعث از بین رفتن بید و كپك احتمالی می گردد. لذا بهترین زمان شستشوی فرش در فصول بهار و تابستان و پاییز می باشد چرا كه در این فصول می توان از نورطبیعی خورشید جهت خشك نمودن و ازبین بردن بید استفاده نمود .

 

قالیشویی و مبل شویی عباس کریمی ، بهترین قالیشویی در اصفهان

 

بدون نظر

ارسال نظر

 
 

  تماس با ما

  جهت ارتباط با ما از طریق اطلاعات ذیل اقدام کنید

  Info@mrwashkarimi.ir

  شعبه مرکزی : اصفهان / خیابان حکیم (بازار فرش اصفهان) /بازارچه نو سرای بروجنیها

  031-35808080 / 031-35303030

  .

  شبکه های اجتماعی

  ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

  آمار وب سایت

  • 1,913
  • 91
  • 15,290
  • 57,360