کلین کوکلین کو

طراحی دکوراسیون پذیرایی با توصیه‌هایی ساده اما شیک-قالیشویی اصفهان-قالیشویی مستر واش(عباس کریمی)

همچون طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک، برای طراحی دکوراسیون پذیرایی نیز ایده‌های جذاب بسیاری وجود دارد. تغییر گاه‌به‌گاه دکوراسیون خانه ایده‌ی بدی نیست به‌ویژه اگر احساس می‌کنید دکوراسیون فعلی به‌اندازه‌ی‌ کافی راحت و دنج نیست. اتاق پذیرایی در بسیاری از خانه‌ها همان اتاق نشیمن است که آدم‌ها بیشترین زمان را در آن سپری می‌کنند. بنابراین باید هراز‌گاهی آن را با توجه به شرایط و روحیه‌تان ریزبینانه تغییر بدهید.

اما حقیقت این است که بیشتر آدم‌ها درباره‌ی دکوراسیون پذیرایی و چیدمان فضای زندگی هیچ نمی‌دانند. اگر جزءِ این دسته هستید، همراه ما باشید. در این مطلب توصیه‌هایی جذاب و کاربردی درباره‌ی طراحی دکوراسیون پذیرایی برای‌تان گردآوری کرده‌ایم.

شکوه در سادگی است. البته سادگی به این معنی نیست که در هر اتاق فقط یک صندلی یا یک میز بگذارید، بلکه باید طراحی دکوراسیون پذیرایی به‌خوبی تحلیل‌شده باشد تا کمترین به‌هم‌ریختگی را ایجاد کند.

سادگی نه‌تنها برای محیط خوب است بلکه تأثیر خوبی بر حال‌تان دارد و در کاهش اضطراب هم مؤثر است.

از رنگ‌های خنثی استفاده کنید

طراحی دکوراسیون پذیرایی با توصیه‌هایی ساده اما شیک-قالیشویی اصفهان-قالیشویی مستر واش(عباس کریمی)

در دکوراسیون پذیرایی از رنگهای خنثی استفاده کنید

هرچند سادگی مبنای کار است اما نباید از رنگ‌ها غافل شد. اصل مهم این است که رنگ‌های خنثی بر پایه‌ی سیاه، سفید و در نهایت بژ را به‌کار بگیریم. این اصل در مورد دیوارها و مبلمان هم صادق است و نقش مهمی در جلب توجه آدم‌ها دارد.

سادگی کف را فراموش نکنید
زمین و کف ساختمان هم نقش مهمی در زیبایی محیط دارد. مانند دیوارها، کف هم باید ساده و خنثی باشد؛ این‌گونه عناصر مهم دیگر مانند مبلمان، کارهای هنری و مانند آن بیشتر به چشم می‌آیند.

درصورت استفاده از فرش، طرحی ساده با رنگ‌هایی مشابه کف انتخاب کنید.

توصیه‌هایی برای چیدمان داخلی

طراحی دکوراسیون پذیرایی با توصیه‌هایی ساده اما شیک-قالیشویی اصفهان-قالیشویی مستر واش(عباس کریمی)

در طراحی داخلی مدرن بُرایی اهمیت زیادی دارد. بنابراین کاربرد خطوط زاویه‌دار و مربع‌های نوک‌تیز و حتی دایره بسیار رایج است. به‌عبارتی مهم‌ترین مسئله نمایش صریح و روراست است. این اصل به‌ويژه در چیدمان مبلمان نقش مهمی دارد. طرفداران پروپاقرص طراحی مدرن، چیدمان کم‌جا مانند چینش خطی مبل یا میز غذاخوری را ترجیح می‌دهند.

دو اصل رایج کمینه‌گرایی و انعطاف‌ناپذیری است، البته تا جایی که راحتی‌تان را قربانی نکند. راز موفقیت در ترکیب مناسب قرینه‌های همیشگی با برخی نامتقارن‌های مقطعی است؛ کاری که به‌سادگی با چند کار هنری ساختارشکن و حتی چند بالشتک پف‌دار ممکن می‌شود.

رنگ‌هایی که به‌کار می‌گیرید باید با زمینه‌ی خنثی کف و دیوارها در تضاد باشد؛ به‌شکلی‌که توجه آدم‌ها را به قسمتی که مورد‌نظرتان است جلب کند.

وسایلی از جنس‌های گوناگون را ترکیب کنید
طراحی داخلی مدرن در این زمینه اولویت را به چوب، پلاستیک و همچنین ابزار با نمای چوب می‌دهد. استفاده از فلزات براق هم تاحدودی رایج است به‌شرطی که با اشیائی که کمتر جلب‌توجه می‌کنند، ترکیب شوند. مثلا می‌توانید آنها را با طرح‌هایی از چوب صنعتی، شیشه یا تزئینات چشمگیر ترکیب کنید.

طراحی دکوراسیون پذیرایی با توصیه‌هایی ساده اما شیک-قالیشویی اصفهان-قالیشویی مستر واش(عباس کریمی)

نورپردازی مناسب داشته باشید

نورپردازی درست منشأ احساسات مثبت است. پس علاوه‌بر زیبایی باید با نورپردازی فضایی راحت و آرامش‌بخش خلق کنید.

می‌توانید دیوارها را رنگ کنید، مبلمان را تغییر دهید یا خیلی ساده لامپ‌ها را عوض کنید. هم نور طبیعی و هم نور مصنوعی باعث می‌شوند فضا وسیع و آرامش‌بخش به نظر برسد؛ و این برای فضایی که زمان زیادی را در آن می‌گذرانید عالی است.

روشن‌کردن فضا و تاباندن نور به‌تنهایی کافی نیست، باید به منبع نور توجه و آنها را دسته‌بندی کنید تا نور به مکان‌هایی که لازم است تابیده شود. این کار وقت و هزینه‌ی زیادی لازم ندارد؛ گاهی کافی است ۳ لامپ مختلف را با یک لامپ پرقدرت جایگزین کنید. این روزها لامپ‌های هوشمند که امکان تغییر شدت نور آنها متناسب با شرایط وجود دارد، گزینه‌ای مناسب هستند.

امتیاز دیگر این تغییر ساده این است که لامپ‌ها و چراغ‌ها به‌سادگی در هر رنگ و شکلی یافت می‌شوند. اما این چراغ‌ها هرقدر هم که چشمگیر و جذاب باشند، هیچ‌وقت جایگزین نور طبیعی که از پنجره‌ها به رویتان می‌تابد، نمی‌شوند. بنابراین اگر امکانات و بودجه‌ی کافی دارید، قسمت‌های نورگیر خانه را زیاد کنید.

نور حس‌وحال آدم‌ها را تغییر می‌دهد. نور است که حس راحتی و گرما را منتقل می‌کند یا گاهی باعث می‌شود حتی با‌ وجود وسایل گرمایشی احساس سرما کنید. همچنین روش توزیع نور، تعیین‌کننده‌ی میزان اهمیت اجسام است. نور در خلق محیطی که می‌خواهید برای مهمان‌تان فراهم کنید مؤثر است.

طراحی دکوراسیون پذیرایی با توصیه‌هایی ساده اما شیک-قالیشویی اصفهان-قالیشویی مستر واش(عباس کریمی)

نمی‌توان فناوری را انکار کرد

فناوری در کنار کاربرد سودمندش، ابتکاری مدرن است! نمایش و به‌کارگیری فناوری تنها نشانه‌ی علاقه‌ی شما به یک برند خاص نیست، بلکه وقاری به‌‌همراه دارد که شاید به هیچ روش دیگری نمی‌توان به آن دست یافت.

اتاق‌های مدرن با کامپیوترها، کنسول‌های بازی و تلویزیون‌های تخت‌شان، آن‌قدر هوشمندانه به‌نظر می‌رسند که با طراحی سبک معاصرتان هم‌خوانی داشته باشند.

دیوارها را هنرمندانه‌ بیارایید
دکوراسیون نقش مهمی در جلوه‌ی اتاق نشیمن یا پذیرایی دارد اما به‌شرطی که بدانید چه باید بکنید. می‌توانید دیوارها را با کاغذدیواری‌های طرح‌دار، پوسترهایی در قاب‌های پلاستیکی یا تابلوهای نقاشی‌ و خطاطی به‌شکلی تزئین کنید که برآیندی از شخصیت‌تان باشد.

همچنین به‌جای تابلوهای نقاشی می‌توانید بخشی از دیوارها را خودتان رنگ بزنید یا با پوشش‌های جذاب بپوشانید. هنگام آراستن دیوارها فراموش نکنید که آنچه انتخاب می‌کنید باید نشانه‌ی شخصیت‌تان باشد و برای‌تان معنای خاصی داشته باشد.

طراحی دکوراسیون پذیرایی با توصیه‌هایی ساده اما شیک-قالیشویی اصفهان-قالیشویی مستر واش(عباس کریمی)

بدون شومینه چیزی کم است

حتی اگر در ناحیه‌ای گرم زندگی می‌کنید، باید بدانید شومینه نه‌تنها در زیبایی فضا تأثیر دارد، بلکه حس راحتی و آرامش را به آدم منتقل می‌کند. حتما نباید شومینه‌ای واقعی داشته باشید، نمای سوراخی در دیوار با آجر‌های آنتیک اطرافش هم همان نتیجه را خلق می‌کند.

 

بدون نظر

ارسال نظر

 
 

  تماس با ما

  جهت ارتباط با ما از طریق اطلاعات ذیل اقدام کنید

  Info@mrwashkarimi.ir

  شعبه مرکزی : اصفهان / خیابان حکیم (بازار فرش اصفهان) /بازارچه نو سرای بروجنیها

  031-35808080 / 031-35303030

  .

  شبکه های اجتماعی

  ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

  آمار وب سایت

  • 122
  • 7
  • 12,941
  • 55,235